| Lorenuta2000 a întrebat:

In 2012 ( iarna sau toamna, nu sunt sigura) am vazut un episod dintr-un documentar si mi se pare ca era primul episod. Oricum, mai intai se vorbea despre vampiri (unul dintre cazuri era din Romania, dar nu Dracula ), apoi despre o legenda cu niste copii verzi. Mi-a placut foarte mult, in numele documentarului aparea cuvantul "mituri" sau ceva de genul asta si a fost difuzat pe national geographic sau alt canal cu "national.". Ieri am intrat pe lista cu documentare de la national geographic si am gasit multe documentare de genul asta, dar niciun nume nu-mi parea cunoscut. Nu era documentar de groaza, l-au dat la 8 seara.
Intebarea este: cine stie numele documentarului? Parea interesant.

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Ai aici cel mai bun site de filme documentare, majoritatea difuzate pe canalele Discovery, National geographic, animal Planet, etc.
Poate il gasesti :
http://documentare.digitalarena.ro/

3 răspunsuri:
| KrEaThYvE a răspuns:

Mda... e complicat as vrea sa te ajut dar nu prea am cu ce, serialul a fost acu cateva luni, incerca sa te duci pe lista de documentare a acelui program si sa selectezi ziua... nici detaliile nu sunt prea,, explicite,, voi cauta iar daca o sa gasesc o sa iti spun

| Lorenuta2000 explică (pentru KrEaThYvE):

M-am uitat pe toate cele 18 pagini cu documentare si nu l-am gasit crying

| KrEaThYvE a răspuns (pentru Lorenuta2000):

Ma voi documenta, sper sa te ajut,