| zSchizophrenic a întrebat:

In 2013 se poate da de carnet de la 17 ani?

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu, carnetul îl iei după împlinirea vârstei de 18 ani!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu se poate da mai repede de 18 ani

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu s-a putut niciodata si nu se poate nici acum. trebuie sa ai 18 ani impliniti

| SSophie a răspuns:

Poti face scoala cu o luna sau 3 nu mai stiu exact inainte sa implinesti 18 ani, iar dupa ce i-ai implint te depui dosarul, vezi programarea si urmatorii pasi, dar mai devreme nu poti da!

| DarkGirl92 a răspuns:

Poti sa faci scoala mai devreme, dar carnetul il iei cand implinesti 18 ani.happy

| AwanderingLove a răspuns:

NU. au vrut sa bage legea asta sa poti sa iti iei carnetul de la 17 ani, dar au zis ca suntem prea mici, nebuni si au considerat ca la 18 ani suntem cat de cat cu picioarele pe pamant