| Ovidiutz a întrebat:

In aceasta fraza, numarul de aparitii al cifrei 0 este de__ ori. Numarul de aparitii al cifrei 1 este de __ ori, al cifrei 2 de __ ori, al cifrei 3 de __ ori, al cifrei 4 de __ ori, al cifrei 5 de __ ori, al cifrei 6 de __ ori, al cifrei 7 de __ ori, al cifrei 8 de __ ori, al cifrei 9 de __ ori. Completati spatiile libere astfel incat sa obtinem o fraza adevarata. funda! repede!

2 răspunsuri:
| StarkWolf a răspuns:

Iti zic numerele in ordine si tu le pui in spatiile libere 0, 1, 1,1,1,1,1,1,1,1

| Inutza0102 a răspuns:

Aparitia cifrei 0 este odata.
aparitia cifrei 1 este odata
aparitia cifrei 2 este odata
aparitia cifrei 3 este odata
aparitia cifre 4 este odata
aparitia cifrei 5 este odata
--,,--6 este odata
--,,--7 este odata
--,,--8este odata
--,,-- 9 este odata
Funda plzz?