| Ely_5230 a întrebat:

In cate minute trebuie prezentat atestatul la limba engleza?

1 răspuns:
| Alicezzz a răspuns:

Te referi la TOEFL? Proba de Listening in jur de 50 de min, proba structure (cunostinte lingvistice) in jur de 20 de minute ca ai circa 25 de intrebari, apoi proba Reading - ai de citit 5 pasaje si apoi10-15 intrebari pentru fiecare pasaj si dureaza cel mai mult 90 de minute, dupa ai Writing -scrii un subiect sau o tema data si dureaza 30 de minute! Bafta!