| Harlow a întrebat:

In ce conditii tatuajele permanente (facute cu acul) se pot sterge, si aici ma refer gen sa se strice, sa se urateasca, cred ca ati prins ideea?

Răspuns Câştigător
| anamariarot a răspuns:

De șters clar nu se șterg în totalitate, însă cu timpul culoarea devine mai pală. E ceva normal, motiv pentru care la câțiva ani trebuie să le refaci; e firesc să nu mai arate ca la început. Ca să încetinești procesul, la început, adică imediat după ce ți l-ai făcut, trebuie să urmezi cu exactitate îndrumările tatuatorului(să dai cu bepanthen și ce s-o mai face). În rest, nu se întâmplă nimic cu ele, poate doar dacă suferi vreo leziune puternică la nivelul pielii(gen arsură).

1 răspuns:
| THTattoo a răspuns:

Salut.
In primul rand pentru a avea un tatuaj care sa arate cat mai bine trebuie sa urmezi procedurile de ingrijire destinate perioadei imediat urmatoare dupa tatuare(perioada de vindecare). In al doilea rand trebuie ferit /protejat pe cat posibil de soare(crema cu factor de protectie cat mai ridicat).
www.tatuajbucuresti.ro