| smileysmiley a întrebat:

In ce consta chestia asta cu "indiferenta" fata de un baiat pe care il placi ca sa-l apropii si mai mult de tine?
Am inteles si auzit de la mai multe persoane ca daca esti indiferenta pentru o perioada cu baiatul respectiv acesta se intoarce inapoi la tine ca un magnet. Cat este de avedarat? Ati incercat, functioneaza?
Si cum trebuie sa fii indiferenta? Cum sa faci asta ca sa-ti iasa cat mai bine?
Ajutati`ma va rog happy

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Indiferenta are rostul ei insa nu trebuie fortat. Indiferenta e utila uneori cand a fost iubire de ambele parti si unul s-a ratacit pe drum. Dar sa inventezi indiferenta cand nici macar nu e o relatie intre doua persoane e pueril. Uneori esti indiferent si fara sa vrei. Eu cel putin m-as indeparta de o fata care vrea sa fie indiferenta. Asta inseamna in primul rand lipsa maturitatii si in al doilea rand faptul ca nu tine la mine destul.

| elena a răspuns:

A fi indiferenta = atitudine care se manifesta prin lipsa de interes fata de cineva, nepasare...cred ca, mai bine ai simula indiferenta fata de acel baiat, dar in acelasi timp incearca, sa te si aproprii de el prin orice persoane sau mijloace, insa fereste-te se devii prea insistenta in actiunile tale, pentru ca sa nu devii penibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Indiferenta este un fel de nepasare fata de cel de langa tine.(de exemplu:nu ii raspunzi la un mesaj, astepti sa te cheme el la intalnire, nu-i ceri raportul si nu faci pe geloasa). Totusi daca vrei sa fii indiferenta nu o face pentru mult timp caci se poate sfarsi rau.Eu te-as sfatui sa fii misterioasa nu indiferenta. O sa fii mult mai apreciata crede-ma.Nu-i spune mereu ce ai de gand sa faci.Surprinde-l din cand in cand cu cate ceva iar uneori lasa-l sa creada ca nu-ti mai pasa(iti repet sa nu o faci pe timp indelungat). Asa il vei pune in ceata. Sper ca ti-am fost de folos.