| fobie de mate a întrebat:

In ce locuri ciudate sau stranii ati fost? v-a fost frica sau nu. eu la morga laughing.\:d/.:X.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intr-o casa pustie. Vroiam sa vad fantome, pe Yeti sau macar un lil` ET. Din pacate nu a aparut niciunulhee hee

Elianna
| Elianna a răspuns:

Am fost la lagarul de la Auschwitz, care se afla azi pe teritoriul Poloniei si se numeste acum in limba poloneza Oswiecim. A fost sinistru! Pe aleile pe care paseam ni-se spunea ca este cenusa a celor 4-5 milioane de oameni morti si arsi in crematoriile lagarului. Uite niste poze de acolo:http://www.capital.ro/....../index.php

| Aηηy a răspuns:

Eu am fost in cimitir in camaruta aia unde se tin mortii pana sa ii inmormanteze. Imi scapa acum si nu imi amintesc cum ii zicelaughing; stiu doar ca mirosea groaznic dar a fost bine ca am fost pe lumina si asta pentru ca era un unchi de-al mamei mele acolo sa nu credeti ca ma duc singura de nebuna.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Într'o cămăruţă lângă spitalul de nebuni.Mamă mi-a fost o frica...erau o grămadă de paianjeni şi pânză şi asta e una din fobiile mele

| marrr a răspuns:

Funny namehee hee
Umm am fost prin cimitir intr-o noapte cu niste rude dar eram mai mica.thinking Aveam 11 ani si ma duceam cu unchiumeo, varamea si sora-mea la cineva (eram in Valcea) si trebuia sa trecem printr-un cimitir sa ocolim:-s Si unchiu-meo ma tot speria cu fantomele, ne punea mana pe umarrolling on the floor.
Si am mai fost cu niste colegi si tatal unuia dintre ei la Orsova si am trecut pe langa o "casa bantuita" unde toti au iesit din masina sa intre in ea, noaptea, numai eu in masina stateam speriatalaughing.
Si tot in noaptea aia am fost in mijlocul padurii, unde colegii mei au pus melodia "Thriler" si muream de fricarolling on the floor...

| Klara a răspuns:

Am fost in Polonia, la Auschwitz. Impresionant, adica n-am avut si in continuare n-am cuvinte sa exprim. Si am fost de curand.

| Farcas a răspuns:

laughing
Eu m-am pierdut intr-o noapte in cimitir.Eram cu niste prieteni, si cum era mai multi, ne-am imprastiat, eu am ramas in spate sa vb la telefon si fara sa`mi dau seama m-am pierdut urma de ei.Infiorator!:-ss

| simona_6231 a răspuns:

Uite ca ai reusit sa imi aduci aminte si mie de scurta mea vizita la morgalaughing...Am fost cu 2 colege si un coleg, la o coleg in spital fiind internata, mie imi vine in minte sa mergem la morgahee hee, am fost pina la urma la subsol, am vorbit cu omul acela daca ne lasa sa vedem si noi, si chiar m-a lasat masca cu poate sa i taie si sa i bage apa aia cu prosopulstraight face...sincer nu am avut nici o reactie de voma sau chesti desetea, insa mirosul ma urmarit toata ziua. pe scurt asa mi-a placutlaughing.

| Dede_1899 a răspuns:

Intr-o casa de care se zicea ca e bantuita. casa era parasita si in mijlocul ei crestea un stejar...am fost cu un prieten si dupa ce am murit de frica prin casa aia infricoatoare am iesit si am vazut langa casa unu imbracat in negru. nu i se vedea fata si avea mainile puse in buzunar. prietenul respectiv cu care am fost in casa l-a intrebat cat e ceasul. oricum era destul de tarziu(3-4-si cade obicei ne-am plictisit de umblat prin club cautand distractie)si creatura respectiva i-a zis politicos cat e ceasul cu o voce ciudata si cand prietenul meu a intins mana sa multumeasca asta avea mana de schelet si ochii rosii.
credeti-ma ca am murit de frica, nu am mai iesit deloc in urmatoarea saptamana din casa imi era friica sa satu singura oriunde in casa. De atunci cred in fenomene paranormale!

| GabiCh93 a răspuns:

Eu am fost la un priveghi.era tatal unei colege de clslaughing
si acum imi mai amintesc
doamneeeee

| NEC a răspuns:

Tot morga laughing

| campanario a răspuns:

Nu am avut ocazia sa ma duc pana acum nici intr'un loc straniu, insa daca ar fi, as vizita Catacumbele din Franta big grin. Nu stiu daca stii ce sunt dar am sa iti zic. In Parisul subteran, sunt ingropate, adica asezate scheletele a nu stiu cate milioane de oameni, sub forma de ziduri facand un labirint! Sper sa ajung vreodata acolo ca sa vad daca e chiar adevarat chestia aia cu oasele.

| Domnu Bogdan a răspuns:

Stranii...am fost in cateva locuri,, dar frica nu prea am de fel...

| Stanciu_Sorina_1984 a răspuns:

Cand stateam la tara, lang casa mea era un spital abandonat, vechi,! Si eu si cu prietenasii mei am zis sa ne plimbam, ne-am dus acolo (era cam 8-9) si am intrat, momentan nimic sinisstru, si inca scria pe usii era pancarda cu ce cabinet, sectie blah blah blah! Si cand ne uitam ...morga! fiind intuneric nu am stiut pe unde mergem, aveam niste lanterne si cand ( si asta nu glumesc ) ajungem acolo in sala aia mare (neavand geamuri si fiind toamna batea vantul) cand vantul a inceput sa bata si o camasa sau ce era aia un cearceaf, prosop nu am stat sa analizez s-a ridicat! Colegii mei aveau chef de glume si au inceput sa strige boohoohuu! De atunci nu mai calc in locuri bantuite niciodata!