| rox_8767 a întrebat:

In ce manastire este inmormantat vlad tepes? Niste lupte va rog in care castiga sau este invins nu vreau referate

5 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Ai pierdut cartea de istorie te pomenesti! Nu se stie precis locul mormantului, probabil undeva la Manastirea Comana. Capul a fost trimis sultanului si in felul asta s-a ratatcit.
Ai alaturat informatii cuprinzatoare http://ro.wikipedia.org/wiki/Vlad_%C5%A2epe%C5%9F - in romana si http://en.wikipedia.org/wiki/Vlad_III_the_Impaler - in engleza

| Georgiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Sincer nu stiu unde este inmormanat acest Vlad Tepes dar o lupta pe care a castigat-o a fost,, ATACUL DE NOAPTE DE LA TARGOVISTE'' prin anul 1462 sau asa ceva.Si bineinteles a domnit in TRANSILVANIA.Atat poti sa iti spun din capul meu despre el, pentru ca eu nu caut pe site-uri, spun ce stiu.Nu am idee pe ce site si gasi mai multe. Poooop

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Manastirea Snagov se presupune ca e inmormantat Vlad Tepes.
Atacul de noapte de la Targoviste 1462.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha ha numai atat stii? Fata despre Vlad Tepes stiu mult mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 1457 batalia de la Dolijesti si a obtinut victoria