| alice25 a întrebat:

In episodul 20 sezonul 4 din the vampire diaries, adica primul episod din the originals ce treaba avea klaus cu jane-anna? adica nu am inteles, ea a facut ca hayley sa fie insarcinata sau cum?

2 răspunsuri:
| Static a răspuns:

Nu, Jane Anne nu a facut absolut nici o vraja de genul ala. Hayley este insarcinata si poarta in pantece fetita lui Klaus. Jane-Anne doar a facut o serie de vraji minore, adormind-o pe Hayley in cele din urma si a rapit-o, fiind ajutata de celelalte vrajitoare, inclusiv, sora ei, Sophie. Ele dupa au aflat ca Hayley era insarcinata si Jane-Anne a facut o vraja prin care a legat viata surorii ei de cea a lui Hayley. Dupa a fost omorata de Marcel pentru ca a practicat magie, incalcand regula. Cat despre ce ai intrebat tu, motivul pentru care Klaus s-a intors in New Orleans era Jane-Anne, dupa ce a primit scrisoarea aceea de la Katherine in care ea specula ca aceasta vrajitoare planuieste ceva impotriva lui, el venind acolo special sa scape de ea. Sper ca acum te-ai lamurit.

| Neena a răspuns:

Jane-anna a facut vraja ca sa fie increzuta ca hayley e insarcinata pentru ce si a fost omorita.