| dulshe a întrebat:

In romania daca imi pun internet, mias putea pune fara telefon fix si fara abonament la telefon mobil? Eu aici asa am, numai ca acolo nu stiu daca se poate. Si daca da, aproximativ cat se plateste? (inca nu am plecat de pe TPU, pentru ca am auzit ca dupa 7 zile de cand nu mai platesc internetul, imi ia netul, adica de mainesad)

Răspuns Câştigător
| Farcas a răspuns:

Se poate dar depinde la ce retea iti bagi netu.Rds,Romtelecom,Clicknet etc.Mergi la ei la firma, si va trebui sa bagi o cerere si sa dai declaratie de ce nu ai vrea sa ai abonament la fix sau mobil.(asta daca esti majora, daca nu sa fi insotita de un parinte) Aboanemtul costa in jur de 10 euro

10 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

Nu stiu care sunt regulile in romania, dar am sa ma informez! si parca e vreo 8-10 euro abonamentul(nu ca aici 45 euro) acum ma informez si te anunt imediat!

| sese a răspuns:

Cum ajungi pe NET acolo asa ajungi si in Romania doar ca aici e mai scump.In zona Timisoara daca nu ma insel este gratuit (Net-ul) dar cum ajungi la el fara modem?

| giovana a răspuns:

Da se poate sa ai internet fara sa ai telefon fix sau mobil, ba mai mult, in cadrul abonamentului de internet primesti telefon fix si chiar mobil, gratuit de la : RDS, UPC, BOOM

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da frate... du-te si intreaba la una din compani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

CASTIGI BANI STAND ACASA!

Acesta este cea mai usoara metoda de a face bani stand acasa. Castigi bani rapid si sigur pe net! Si este testat de mai multe persoane. Eu am castigat 2000. 00 lei intr-o lune! E greu de crezut dar chiar asa e. acum e randul tau. Cand am citit prima data acest anunt am zis ca e o prostie dar m-am ghidat dupa proverbul: "Nu risti nu castigi!" si am observat ca nu este nicio gluma. La inceput prietenii mei radeau de mine dar dupa aceea am ras eu de ei. Acum depinde de tine daca vrei sa citesti aceasta pagina sau nu. Cand am descoperit un articol asemanator cu aceste eram sceptica deoarece nu-mi venea sa cred ca pot face multi bani, investind doar 6lei. Uite ce trebuie sa faci. Iti trebuie 6 lei, 6plicuri si 6 coli de hartie. Pe fiecare coala scrie textul: "M-am adaugat la lista ta!" astfel incat cel care primeste plicul sa te adaoge la listele pe care urmeaza sa le posteze (adresa ta aparand pe alte sute de site-uri). Apoi pui intr-un plic 1 leu infasurat in coala de hartie(pentru a nu se observa ca in plic exista bani) si trimeti fiecare plic la urmatoarele adrese:
1.) Belba Andreea Laura, str Albastrelelor, nr3, cod postal 300320, Timisoara, jud Timis.
2.) Muresan Gabriel, str 1decembrie 1918, nr 65, or. Beclean, jud Bn, cod 425100
3.) Baiasu Marian Danut, str Aleea Mioritei, nr 2, bl N5, sc A, op19, cod 240226, Ramnicu Valcea, Jud Vrancea
4.) Turcan Stefan, str Mitropolit Varlaam, nr1, bl; 902, sc C, ap10, cod 700224, loc
5.) Marian Maria, Str I.C.Frimu nr38, loc Negresti, jud Vaslui, cod 7352000.
6.) Nour Oana Viorela, Str I.C.Frimu nr38, loc Negresti, jud Vaslui, cod 7352000
Dupa ce ai trimis plicurile taie din lista de adrese prima adresa, si le muti pe toate celelalte cu o pozitie mai sus (astfel incat 5devine4, 4devine3 etc). ultima adresa va ramane libera iar acolo vei scrie adresa ta. Publica acest articol pa cat mai multe site-uri, forumuri posibile…. Cred ca 200 sunt de ajuns… dar ai grija ca adresa ta sa fie ultima, daca ii schimbi locul nu vei mai castiga multi bani. Pentru a intari increderea in joc, trebuie sa nu trisezi si sa trimiti plicurile, deoarece astfel te excluzi singur din circuit. Schimba cat doresti in acst articol dar incearca pe cat poti sa-l mentii aproape de original. Nu e nevoie sa scrii pe fiecare forul articolul iar si iar. Pur si simplu il salvezi in memoria calculatorului si dai "copy" si "paste" cand trebuie sa-l incarci pe un forum sau pe un site. Va sugerez sa treceti ca titlu un subiect cat mai interesant pentru a fi citit imediat. Crede-ma nu ve-I regreta niciun banut… ia gandeste-te cati bani nu ai cheltuit pentru alte tombole sau pentru bilete la loto!? Incearca si vei castiga! dupa un timp poti repeat procedura(bineinteles scriind numele tau pe ultima pozitie). Va data seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe net si citesc acest articol asa cum faci si tu acum? Jucati instit si corect si adresa ta va ajunge pr mii de forumuri si vei primi sute de plicuri saptamanal sau chiar zilnic (postasul chiar ma intreba de la cine tot primeam plicuri fiindca in fiecara zi trebuia sa vina pe la poarta mea )))). jocul se bazeaza pe o binecunoscuta lege din economie si anume lagea multiplicarii. P. S. O sa intalnesti oameni care nu sunt de accord cu acet lucru si care nu stiu sa faca altceva decat sa te injure, ignorai asa cum am facut si eu… ei sint singurii care au de pierdut. Iar pentru cei care nu joaca: va raciti gura degeaba pe cand eu primesc sute de plicuri si am bani pentru orice… BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://s8.bitefight.ro/c.php?uid=79809 un clik si nu veti regreta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa castigi bani pe net? intra pe blogul meu si afla mai multe: http://www.nour-oana.eublog.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se baga internet pe telefonul c3300

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ma poti saty bagi net si in Romania big grin

| liljhon a răspuns:

Da poti sa-ti pui sunt numa operetori de net si te costa cam 40 lei noi