| WelcomeTOmyLIFE a întrebat:

In urma cu 3 luni am inceput sa vorbesc cu un baiat(pe mess), ne intelegem foarte bine dar cand a aflat ca imi place de el a inceput sa se schimbe, uneori era foarte amabil si se comporta ca la inceput, alteori era de nerecunoscut, parca nu ii pasa de nimic
In ultimele conversatii vorbeam ca si cum am fi fost foarte buni prieteni si am decis ca poate o sa iesim undeva dar de atunci nu imi mai raspunde, deloc, orice i-as scrie.
Cand l-am vazut la liceu, dupa vacanta, ne-am salutat si am incercat sa aflu ce se intampla dar nu vrea sa spuna, are acelasi raspuns, TACEREA, practic vorbesc singura pentru ca el nu raspunde decat daca ii pun o intrebare la care poate raspunde cu: nu/da/poate/nu stiu o. O
M-am saturat sa insist dar imi e greu sa renunt pentru ca nu stiu cu ce am gresit si pot afla doar prin intermediul prietenilor dar el e foarte timid, nu mai stiu ce sa fac. Sincer imi pare rau ca l-am pierdut ca prieten, ca simplu prieten pentru ca incepusem sa incerc sa ma obisnuiesc cu situatia si sa nu mai sper la ceva mai mult chiar daca uneori mai vorbeam de ce simt eu si ce simte el straight face
Va rog, puteti sa imi dati un sfat? Nu mai inteleg nimic momentan

1 răspuns:
| miaonici a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el fata in fata
.si sal intrebi cu ce iai gresit...