| DiannaDi a întrebat:

Vorbesc de doua saptamani cu un tip, iar de ieri, a inceput sa ia distanta. Da seen sau raspunde foarte greu la mesaje. Eu nu il intreb ce s-a intamplat pentru ca nu insist, si tacerea e un raspuns. Dar ce s-a intamplat? Parea ca se simte foarte bine cu mine si ma mai suna uneori.

14 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

De ce am un feeling ca esti cam insistenta? din intrebariile tale am dedus ca toți băieții cu care ai interacționat fug de tine

| DiannaDi explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Cu el am lasat-o mai usor, m-am lasat curtată, ca sa nu dau impresia ca sunt insistenta sau disperata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu te mai place.
Eu pot să îți zic din propria experiență, că sunt bărbat
Eu fac așa cu o fată cum face el cu tine când mă simt atras mai mult de altă fată care e mai nebunatică cu mine.
Eu las cu seen o fată care mă plictisește, mai ales când am alte "Variante" mai bune.

| DiannaDi explică (pentru anonim_4396):

Ce inseamna sa fie mai nebunatica decat tine? Ce ar trebui sa faca?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiannaDi):

Noua bărbaților ne place sa nii se satisfacă poftele.
Îți spun eu că orice bărbat ar alege o fata "nebunatica" care îi satisface poftele decât să o aleagă pe una care îl plictisește și care nu se oferă să îi satisfacă poftele.
Știu că acum o să mă judeci și o sa îmi spui că pentru mine femeile sunt doar niste "bucăți de carne", dar nu e așa.
Faptul că noua bărbaților ne place că o femeie sa ne satisfacă poftele tine de natura noastră, nu de caracter.
Cred că e greșit să judeci și să spui că bărbații care au pofte carnale, și așteaptă să li se facă oral, au un caracter jegos.
Nu e așa. Asta tine de natura noastră umană. Și femeile și bărbații au nevoie de plăcere. Lipsa placerii aduce suferință.
Tu de exemplu: Daca ai vorbi cu un băiat care te plictisește și care nu te validează, nu te bucură sau care nu te satisface sexual, e logic că dacă ai o "Varianta mai bună", ți-l dorești pe ăla care te satisface mai mult, care îți bucura ego-ul mai mult.
Asta nu înseamnă că ești "curva" sau fara scrupule, ci înseamnă că alegi ceea ce te bucura mai mult.

| DiannaDi explică (pentru anonim_4396):

In intimitate, stiu cum sa ma descurc si nu am retineri. Dar este prea devreme ca sa ajung acolo cu el. Trebuie sa imi demonstreze ca merita asta, adica sa nu imi dea impresia ca vrea doar asta
Pentru ca eu nu caut aventuri ci o relatie serioasa

| anonim_4396 a răspuns (pentru DiannaDi):

Depinde ce caută el. Dacă el caută aventuri, iar tu ai rețineri, el nu o să aibă chef să îți demonstreze că merită asta, mai ales daca in alta parte găsește ce îi lipsește la tine.
Relație serioasă se construiește cu o persoana potrivită. Dacă X vrea aventuri iar Y vrea relație serioasă, e greu să existe înțelegere pe termen lung.

| Robert2526 a răspuns:

A gasit altceva mai bun de facut

| Sistemulxxl a răspuns:

Te-a parasit. Are alta noua.

| KingOoO a răspuns:

Si baietii mai sunt nervosi si suparati din diverse motive. Daca intr-o saptamana sa zicem ca nu reia cheful, are pe alta.

| jhonnybravo69 a răspuns:

L-ai speriat, probabil cu fata

| marianidolulfemeilor a răspuns:

Ba mie imi cam place ciocolata cu alune deci nu stiu de ce ar fi fugit de tine, nu sunt bun la cantatul la pian dar sper sa fac poza cu dorian popa la mare duminica aceasta desi eu nu voi fi la mare