| lorena66 a întrebat:

In visele lucide poti avea un vis comun cu cineva? Adica gen sa visați amandoi aceeași chestie. Stiu ca pare absurd, dar totusi. Si daca da, cum?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Da, este foarte posibil sa aveti aproximativ acelasi tip de vis daca a-ti avut o experienta asemanatoare. De exemplu daca tu si cu inca un prieten a-ti avut parte de o experienta neplacuta, v-ati speriat de ceva/cineva este foarte posibil sa visati asemanator. Visele nu sunt altceva decat niste simple iluzii redate de creierul nostru pe baza unor intamplari.

1 răspuns:
| Catalina990099 a răspuns:

Nu cred.