| georgegs a întrebat:

Inca 2 probleme sad ajutorsad

1) Suma a trei numere naturala a, b, c este cu 284 mai mare decat c. aflati cele 3 numere stiind ca b este cu 84 mai mare decat a si cu 35 mai mic decat c.

si ultimasad

2)suma dintre jumatatea si sfertul unui numar este mai mica cu 230 decat suma dintre acest numar si 8.care este acest numar?

sunt ele de clasa a 4a dar sincer pe mine ma bat grav ajutati-ma si pe minesad mai dau o funda hai plssad

2 răspunsuri:
| Luciiii a răspuns:

Sunt tot clasa a 4 a si sincera sa fiu nu pot sa le rezolv nu stiu sa ti explic in scris dar sunt cu segmente

| Gramatica a răspuns:

Astea sunt probleme de clasa primara, tu esti a12a rolling on the floor)cum ai ajuns la liceu?rolling on the floor) ahahahaaaa