| MiTiQuTzA a întrebat:

Incep cu mi-e dor, kontinui cu: mi-e greu fara tine si am sa inkei cu team iubit.am avut parte de o dragoste pe care am crezut ca no voi avea niciodata.tot ce pot sa spun, e ca totul a fost atit de minunat... m-am simtit atit de bine linga tine.nu am avut niciodata parte de o asemenea dragoste.am multe intrebari pe care vreau sa ti le pun. dar nu reushesk, pentru ca tu ai plecat si nu mai estilinga mine.am multe intrebari la care nu gasesc nici un raspuns.de ce oare? de ce atita suferinta poate avea o fata.de ce vowa baietilor va place doar sa ve jukati cu sentimentele unei fete? chiar nu va pasa ca si noi suferim. avem si noi inima sintem si noi oameni, nu suntem animale. dragoste nu-i un obiekt cu care te poti juca.si nu o poti lua atunci cand vrei si so arunci tot cand vrei.tot ce nu inteleg este: ca de ce ai plecat fara sa-mi dai nici un motiv. dupa cum ma privestikind ne intalnim pe strada, inteleg din privirile tale ca nu am kontat niciodata pentru tine.si ca doar ai profitat de okazie.sa ma ai linga tine sa nu-ti treaca timpul in zadar.vei intelege mai tirziu ca ai pierdut ceva ce ai cautat de mult.si plowa.plowa in adinkul sufletului numai cu regrete.Regrete ale amintirilor ce inca nau disparut.Sa dispara si sa fie arukate in infernul uitarii. Uitarea m-ar ajuta sa inving demonul ce urla in mine si nu as mai fi nevoita sa sufar in tacere. Tacerea ma apasa, ma omoara, ma distruge. Distruge tot ce este mai frumos, iar iubirea e inlokuita cu o falsa indiferenta.Indiferenta ma face sa par tare dar vorbele tale inca ma ranesc.Ranesk cu un pumnal infipt in mine usurel, astfel inkit durerea sa fie simtita in profunzime.Profunzimea sentimentelor ce le aveam pentru tine nu a disparut dar ignoranta cu care imi vorbestisi felul in care te komporti ma fac sa cred ca nu team interesat niciodata. Niciodata nu am incetat sa ma gindesc la mine, la tine, sau mai korekt spus la noi.intotdeauna am crezut ca mai iubit cu adevarat, dar cine stie ce a fost in sufletul tau. tu ma lasi sa-mi fac iluzii si false sperante ca la skurt timp sa mi le narui pe toate.toate visele mele eru legate de tine, tu nenorocitule, imi rupi inima, mi-o faci bukati, iar dupa aceea iti pare rau.rau greshestikind spui kuiva ce te iubeste ca ai aceleashi sentimente.sentimentele nu sunt niste lucruri sau obiekte, de ele nu-ti poti bate joc si nu sunt obiekte pe seama karora poti sa faci glume.Glume pe care oricum, kindva le vei regreta.sau poate ca nu! nu vreau sa sufar, nu mai vreau sa sufar pentru tine, si atit mai putin pentru altcineva! altcineva oare ma va putea intelege? intelegi, tu, oare ca sufletul meu plinge si pe buze am un zimbet fals? si plowa, iar amintirile revin ca un koshmar ce te kinuie in fiecare noapte.as dori sa am o memorie slaba pentru a putea uita mai usor nimukurile sentimentale cemi alimenteaza existenta. existenta incerk sa mi-a kondensez numai in kuvinte ce nu au cum sa o exprime! exprim acum sentimentele ce ma omoara.omor si ultimul gind care vrea sa vina la tine. o poveste fara sfirsit si fara raspunsurisad

5 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Macar de-ar citi...la cat ai scris...

Elianna
| Elianna a răspuns:

Iti inteleg zbuciumul,sentimentele aceastea le traiesc toti cei care iubesc si sunt parasiti,dar aici este un site de intrebari! Care este intrebarea? Ai scris o poveste lunga cu o mie de greseli de ortografie, fara de majuscula la inceputul propozitiei iar cratima (liniuta de unire) este ceva inexistent la tine! Se scrie"mi-e","n-o", te-am...etc! Sunt prea multe! Postarea cred ca va fi stearsa si din cauza ca nu este intrebare si din cauza multitudinii de greseli gramaticale, care inseamna un exemplu prost pentru ceilalti utilizatori!

| MarryRose a răspuns:

Din pacate asa se intampla in majoritatea cazurilor. De fapt, cred ca nici o fata nu a reusit sa sara peste aceasta treapta si nici nu cred ca va reusi vreodata cineva. Si eu sunt "victima" unei asemenea povesti si "prizoniera" a sute de intrebari fara raspuns. Inimi frante sunt peste tot, baieti nesimtiti vor fi mereu, dar ce trebuie sa gasim noi este prietenia adevarata. Doar cu ea reusim sa mergem mai departe, sa lipim inima la loc, sa trecem peste alti baieti care sau doar iluzii si sperante false, iar intr'un final, vom gasi acea persoana care, fiind ea insasi, ne va umple sufletul si inima de fericire si mai ales...de DRAGOSTE :*

| Manson5 a răspuns:

Opinia mea: Esti o persoana EXTRAORDINAR de agramata, suferi de o inimaginabila prostie, te consideri victima unei povesti de dragoste dintre 2 manelisti. Concluzie : Esti un adevarat izvor, chiar pur, de incultura. Cu creaturi ca tine in viata chiar ma simt jalnic ca trebuie sa calcam pe acelasi pamant. Sfat : Sinucide-te cat mai repede!

| Christinna_9563 a răspuns:

Acum recent am patit ceva asemanator, si ma doare ingrozitor. Am plans cand ti-am citit textul, lor nu le pasa de nimeni si nimic sad, as vrea sa fie in locul nostru macar petnru o zi sa vada cata suferita poate sa aiba in suflet o femeie care pare asa de incoenta si cu zambetul ei te face sa crezi ca a uitat totul dar in sufletul ei este o furtuna si amintiri ce zboara dintr-un colt al sufletului in altul. As vrea sa nu mai sufar pentru cineva caruia nu-i pasa de mine...as vrea sa uit de tot si de el. Orcum eu il voi iubi mereu, cum l-am iubit pe el nu o sa mai iubesc pe nimeni.nu inteleg cand imi zicea ca ma iubeste si ca sunt printesa lui, in gandul lui era alta sau erau doar cuvinte obisnuite spuse fetelor pe care le ranestecrying, nu-mi doresc alceva decat sa-l uit!