| anonim_4396 a întrebat:

Incep sa-mi pierd prietenii, din cauza ca multi sunt cam dependenti de PC si stau toata ziua pe Skype cu persoane cunoscute de pe Internet si se joaca jocuri multiplayer.
D-abia daca mai iese vreo unul afara. si mai si fac misto de logica mea pentru ca sunt mai diferit si vreau sa evit PC-ul. adica sa fac ceva ce nu are legatura cu online-ul, cum ar fi caterinca afara (ca pe vremuri.), sala, mers cu bicicleta, un fotbal etc.
Voi ce parere aveti despre influenta Internetului asupra copiilor? (Da, si eu stau mult pe PC, am blog, am canal de Youtube, am forumuri pe care postez frecvent, am jocuri pe care trebuie sa le termin, dar tot simt nevoie sa ies din mediul asta. doar ca nu am cu cine.).

3 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Insemna ca nu sunt prieteni bun. Lasa-i in pace, o sa vada ei cat de mult ia ''ajutat'' Pc-ul.

| greyhound a răspuns:

Nasoala treaba, sa-ti pierzi tovarasii in dauna unui calculator
Nu stiu ce e in capul astora de prefera sa o arda pe facebook si youporn toata ziua, dar o sa ajunga sa regrete.

| adyboss32 a răspuns:

Prieteni din astia mai rar intalnesti, ADC EU MA DISTREZ LA CULMEA CU AI MEI, iti zic aceia nu stiu prieteni adevarati, P.S-Prietenul la nevoie se cunoaste. Intr-o zii vor observa ce bine lear fi fost alaturi de prieteni ci nu de un Pc care an de an il schimbi dai banii in el ($$$$$$$$$$$) laughing daca vrei prieteni adevarati cautai in locurile care iti plac. Sper ca ti-am fost de ajutor