| милaя a întrebat:

Influenta cimpiei mississippi asupra populatiei americii de nord? d-au funda!

1 răspuns:
| derlinyDD a răspuns:

Din timpuri stravechi oamenii au cautat sa se aseze cu locuinta cat mai aproape ee apa asa ca acum prin orasele mari mereu vei vedea un fluviu mare sau tarmul unei mari/ ocean. In campia Mississipi fluviul Mississipi este principalul factor care atrage in jurul lui multi oameni. Deci acest fluviu va avea pe malurile sale orase mari care au avut posibilitatea de a se dezvolta cum ar fi New Orleans
Fundaaa