| Capsuniq a întrebat:

Intr-un exercitiu, care este primul lucru care se rezolva? Inmultirea sau impartirea? [ Ma tot contrazic cu cineva, am nevoie de raspunsuri rapide. Multumesc ]

Răspuns Câştigător
| denniii a răspuns:

Se rezolva in ordinea in care sunt scrise daca sunt numai inmultiri si impartiri... daca sunt adunari si scaderi mai intai inmultirile si impartirile si apoi adunarile si scaderile. funda?happy

1 răspuns:
| sysica a răspuns:

Inmultirea.Pentru ca e prima care o inveti inainte de impartire.Si in mod normal asa este.big grinfundita:*