| timioros a întrebat:

Intr-un salon de tatuaje de la cati ani te lasa sa-ti faci un tatuaj?

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Majoritatea saloanelor de tatuaje serioase nu fac tatuaje sub nicio forma persoanelor sub 16 ani. Persoanele intre 16 si 18 ani (neimpliniti, desigur) trebuie sa fie insotite de un parinte care sa semneze niste formulare prin care isi da acordul. Dupa 18 ani, poti sa iti tatuezi ce vrei, fara sa ai nevoie de acord.

5 răspunsuri:
| CandyTetris a răspuns:

Teoretic stiam ca la 18... dar am mai multi prieteni care si-au facut la 16-17...Presupun ca depinde de salonconfused..Hope I helped.happy

| Sunshine18 a răspuns:

Cu semnatura parintilor pana la 18 ani, dupa faci ce vreibatting eyelashes
si eu vreau sa-mi fac dar mai am de asteptat un an x(

| Pitbull305 a răspuns:

Poi cred ca de la 16-18 ani depinde cat de dur aratihee hee.

| ElectroAngel a răspuns:

Mane eu meam facut de la 14 ani ai voie sa iti faci big grin

| Crunchie a răspuns:

Pai de la orice varsta numai ca daca esti minor trebuie parintii sa semneze o hartie in care isi dau acordul