| marianalex55 a întrebat:

Intrebare, daca vad o fata pe strada si imi place de ea..cum fac sa o abordez astfel incat sa fac o impresie buna, sa nu ma refuze, sa o fac sa ma placa?

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Incearca o abordare directa.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Improvizezi. Nu există rețetă unică.
Exemplu. Ger, vânt aspru. Stație de autobuz cu copertină și paravane laterale.
- Veniți aici, că e un pic mai cald.
Și s-a spart ghiața dintre noi,
- Nu știți, troleul acesta are și stație la...
Etc.

| siriusblack98 a răspuns:

Exceptand o abordare directa nu prea ai variante bune de alegere. Ca sa te duci la ea eventual si sa o intrebi cat e ceasul sau sa-i ceri o bricheta ori niste indicatii de orientare la sanchi apoi sa lungesti discutia, isi va da seama imediat ce vrei sa faci si pici de fraier. Nu va exista niciodata sa nu te refuze macar una singura de care iti place. Asteapta-te la un refuz indiferent de abordare.

Răspuns utilizator avertizat
| Lecorbusier a răspuns:

Incearca sa nu pari nici bleg nici ciudat nici insistent fa totul cat mai natural gaseste ti carisma

| Felissa13Eden a răspuns:

Eram odata langa gara, mergeam pe jos acasa de la facultate.In parcarea garii era oprit un Audi nu stiu de care, din care coboara un barbat la vreo 30-40 de ani.Vine spre mine zambind si imi zice "nu te supara, stii unde e gara?"; am inceput sa rad si m-a invitat in oras.As fi iesit cu el, sincer, doar ca aveam 19 ani, iar el putea sa imi fie tata.
Iti recomand si tie abordarea asta, o sa o amuze, o sa o enerveze, sau o sa ii placa tare.Nu risti, nu castigi.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu cred ca ar fi de acord. Daca vine unul si ma abordeaza pe strada si imi zice sa ies cu el m-as gandi ca e un obsedat si disperat. Ar trebui sa ai o abordare care sa te faca mai putin disperat

| aneliram a răspuns:

PRIMUL PAS, Incearca sa te imprietenesti cu ea, apoi vezi tu...