| kitishor a întrebat:

Intrebare de fete : De ieri am inceput sa am o stare de neliniste si sa am o presiune pe abdomen. Nu mi-a venit inca prima menstruatie, asa ca sunt cam confuza. Sunt deja la varsta pubertatii, si incep sa ma pregatesc usor de prima menstruatie laughing intrebarea mea este daca semnele de mai sus sunt sindromul premenstrual ( dinainte de prima menstruatie )? Tin sa spun ca sunt foarte informata despre menstruatie si ca am toate semnele care imi spun ca prima menstruatie sta sa bata la usa : lichid albicios pe slip etc.
Vreau sa-mi raspunda fetele experimentate. Cum sa ma pregatesc mai bine pentru asta si cum sa-mi diminuez starea de neliniste si de presiune abdominala?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Întrebarea ta ne discriminează pe noi băieţii, de parcă noi n-am şti cum e cu menstruaţia la femei. sad
Dar într-un fel ai dreptate, habar n-am ce ar trebui să faci. Mânâncă o îngheţată, îngheţata face minuni.

| ImCalledLamă a răspuns:

Si eu am avut ca o 'greutate' pe piept, poate fi de la crestere sau poate ai avut o suparare mare in ultima vreme si nu te-ai descarcat, sau inca o mai ai, o teama. Asa am avut eu..nu intru in detalii m-am dus la psiholog, sa stii ca face minuni. Te calmeaza, ai o siguranta ca nu zice nimanui ce ii zici.
Ai glija :3 :*

| TnCristinaa a răspuns:

Daca iti este foarte rau poti sa iei ceva de durere, iar in privinta pregatirii..nu este un lucru anormal si nu trebuie sa fii stresata