| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare pentru barbati, voi cu ce va luati parul de pe piept, subrat si in alte zone? Cu masina de tuns iti apar multe cosuri si chiar nu mai vreau sa o folosesc...este un aparat de ras micut, cica ar lua si radacina parului acum nu stiu daca e de bine sau de rau, uite va las aici link de pe amazon si ziceti-mi si mie daca chiar e bun sau nu:)

https://www.amazon.it/......07M86Y5J2/ tag=googshopit-21&linkCode=df0&hvadid=355670100900&hvpos =&hvnetw=g&hvrand=11378222387241391779&hvpone=&hvptwo=&h vqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1008463&hvtar gid=pla-698103744909&mcid=ade0babb518b31779f79eaf6f17d73 e2&th=1

7 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Cu aparatul de tuns corporal, nu mi-au iesit niciodata cosuri, nu stiu despre ce vorbesti.

| Hyperion7 a răspuns:

Dacă așa, poți face epilare laser sa nu îți mai crească par deloc, e scump, dar e mult mai eficient decât epilatul basic.

| fortuna10 a răspuns:

Aparatele de ras obișnuite nu pot să ia părul din rădăcină. Dacă vrei ceva care să funcționeze pe termen lung, cumpără un epilator IPL sau un epilarator care smulge firele de păr. Poți să încerci și un serum pentru reducerea firelor de păr. PS: trebuie să ai părul închis la culoare ca IPL-ul să funcționeze.

| anonim_4396 explică (pentru fortuna10):

Pai cu IPL cica daca te dai de mai multe ori s-ar putea sa nu iti mai creasca paraul...eu de obicei foloseam masina clasica de tuns si mereu imi apar cosuri de la ea, sau am acnee pe corp chiar sincer nu stiu dar o sa ma programez la un dermatolog. alta metoda de a lua parul habar n-am pentru baieti

| fortuna10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, este adevărat că nu-ți mai crește părul dacă folosești IPL-ul pe termen lung. Eu doar ți-am dat niște opțiuni. Dacă îți apar coșuri de la mașina de tuns, mergi la dermatolog pentru că s-ar putea să ai un fel de foliculită, acnee din cauza bacteriilor de pe mașina de tuns. Poți să dezinfectezi mașina de tuns sau să cumperi alta.

| anonim_4396 explică (pentru fortuna10):

Mersi ca mi ai zis, m-am informat un pic si ma regasesc in unele simptome...chiar voi merge, iti multumesc frumoshappy

| fortuna10 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu multă plăcere! : )