| wj a întrebat:

Intrebare pentru elevi de clasa a 7-a si a 8-a, si nu numai. Doresc sa stiu ce activitati ii atrag pe tinerii de aceasta varsta intr-o tabara de engleza la munte (sa fiu mai explicit-zona Banatului).
Activitati de grup, sau impartite pe fete/baieti, concursuri, si o tema de petrecere (seara), sau orice activitate ce se poate face de dimineata pana seara, toate in limba engleza.
Doresc doar raspunsuri serioase, nu prostii sau idei deplasate.

Răspuns Câştigător
| ILoveTacos a răspuns:

Hmm o vanatoare de comori?
Concurs de miss si mister la petrecere?(cu diverse probe)
Concurs de povesti de groaza?
Campionat de fotbal si handbal?
Concurs de cunostinte generale?
Concurs de creatie literara?
Drumetii?
Concurs de fotografie?
Poate invatarea unei piese de teatru in engleza?
Vizionarea unui film fara subtitrari?

| wj explică (pentru ILoveTacos):

Foarte bune idei! happy Mai astept cateva totusi. Mersi

| ILoveTacos a răspuns (pentru wj):

Cu placere! big grin Sunt in clasa a 8-a si stiu cat de greu este sa se organizeze o excursie care sa fie pe placul tuturor, sper sa iasa excursia exact cum iti doresti!

| wj explică (pentru ILoveTacos):

Eu vreau sa fie pe placul lor nu cum imi doresc eu, de aia cer pareri de la tineri big grin

15 răspunsuri:
| thedistroyer a răspuns:

Uite, eu unul cant la chitara deci mi-ar placea daca ar fi un profesor care sa ne invete cantece noi, eventual in engleza daca e tabara de engleza, eventual la sfarsit un concurs. Ar mai fi o idee sa fie ateliere de pictura sau sa fie excursii cu ghid in engleza si eventual in fiecare dimineata cursuri de engleza. Sper ca am fost de ajutor. Multa bafta. P.S: Sunt in clasa a 8big grin

| wj explică (pentru thedistroyer):

Nu e rea idea, dar niciun profesor nu stie sa cante la chitara big grin Mersi de raspuns.

| thedistroyer a răspuns (pentru wj):

Poi daca niciun profesor nu stie sa cante nu e o problema, daca sunt care stiu ca cante destul de bine pot efectiv sa cante ei, adica sa se adune mai multi si sa cante.sau seara in jurul focului sa vina unu cu chitara si sa se apuce de cantat adica na ar fi o atmosfera frumoasa...dar nu stiu cati copii mai sunt interesati de asa ceva in zilele noastre...ar fi dragut de cantat la foc melodii fock gen cele de la cenaclu flacara.zic si eu..nu manele sau muzica noua big grin

| dragos9234 a răspuns:

Daca le propui sa joace fotbal vei vedea ca toti vor fi interesati.

| wj explică (pentru dragos9234):

Sunt fete si baieti. Si ideea e sa aiba activitati in engleza, nu sa joace fotbal happy

| RainboyDash a răspuns:

Pai depinde.

| wj explică (pentru RainboyDash):

Depinde de ce?happy

| RainboyDash a răspuns (pentru wj):

Nu iti pot da raspuns deorece nu stiu nimic despre acei copii, copii in general ( si o spun pentru ca sunt si eu copil) sunt interesati in lucruri noi sau care le plac tuturor... Difera de la unul la altul nu stiu ce sa zic.

| wj explică (pentru RainboyDash):

Cum nu stii tu nimic despre acei copii, nu stiu nici eu. Si de aia am intrebat ca sa aflu ce va place voua, ce v-ar placea sa faceti, ce activitati. Ce fel de petrecere v-ar atrage seara sa aveti, sau vizionarea unui film, etcwinking

| RainboyDash a răspuns (pentru wj):

Pai un joc de adevar sau provocare in engleza ar fi o idee foarte buna. Asta ii va atrage pentru ca pentru ei e ceva amuzant. Poti sa ii si intrebi ce le place sa faca

| Măli19 a răspuns:

Ideea ta cu împărțitul în grupe este foarte bună dar să nu-i pui să joace football pentru că unele fete nu or să vrea să se joace big grin

| wj explică (pentru Măli19):

Nu intra in discutie fotbalul, is convins ca fetele nu ar juca asa ceva happy