| Mirceadumb a întrebat:

Intrebare pentru fete: atunci cand sunteti cu un baiat, va simtiti jenate daca acesta abordeaza subiecte despre sex? sau ati vrea si voi sa vorbiti despre asta dar va este rusina despre ce ar crede el? si inca ceva... cand vorbiti cu un baiat va place ca acel baiat sa va priveasca in ochi? (este vorba despre un baiat care va place/iubeste pe voi)

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Prefer uitatul in ochii omului, cand discuti cu el.
Faptul ca se ocoleste privirea, inseamna ca nu este 100% cinstit in ceea ce spune, ca are cea de ascuns.
Oamenii deschisi la suflet si sinceri, intotdeauna se uita in cohii tai cand iti vorbesc!

Cat priveste discutia despre sex, cred ca trebuie sa aiba loc cat mai tarziu in relatie, tocmai pentru a nu da impresia ca, doar sex vrei de la ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este jenant, ma rog, depinde de fata, dar pana la urma trebuie si asta discutat, nu? Insa daca esti la prima intalnire cu ea nu aborda si tu subiectul asta, este mult mai confortabil subiectul dupa ce va cunoasteti mai bine.
Iar partea cu privitul in ochi este magulitor cei drept, dar asta nu inseamna ca trebuie sa te uiti mereu in ochii ei si sa iti fixezi privirea.

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna.Sincer da mi se pare ciudat sa vorbeasca cu mine despre sex pentru ca nu sunt pregatita pentru pasul asta si nu vreau sa ma constranga.De privit in ochi da imi place sa ma priveasca in ochi chiar daca sunt mai timida.laughing