| Nousername a întrebat:

Intrebare pentru fete. Intr-o saptamana merg in tabara, si nu vreau sa fiu cu menstruatia. Mi-a intarziat o saptamana, deja, si nu mai vreau sa intarzie, vreau sa vina odata. Adevarul e ca am intrat acum cateva zile in piscina rece, si probabil din aceea cauza. Vreau sa mentionez ca nu sunt racita, nu tusesc sau ceva de genul.Am 14 ani si nu se pune problema de sarcina. Sanii ma dor de o saptamana aproape 2, burta m-a durut odata 10 minute, am avut toate simptomele. Credeti ca nu o sa imi vina saptamana viitoare? exista metode sa fac sa vina mai repede. Multumesc. Ofer funda, daca vi se pare un lucru important. happy

Răspuns Câştigător
| 37celsius a răspuns:

De obicei daca stai in apa calda mult timp iti vine mai repede.

9 răspunsuri:
| MyNameIsNotImportant a răspuns:

Sa grabesti mentruatia nu poti.doar sa o "intarzii" pana dupa tabara. Exista niste pastile pentru asa ceva dar tu un poti sa iei pentru ca se iau de la farmacie cu reteta si pentru ca nu e sanatos.

Daca te dor sanii inseamna ca iti cresc.Este si varsta nu crezi?

Daca te-a durut burta e posibil sa fi racit la ovare(usor) si de asta intarzie mentruatia...

Dar treaba cu sanii nu au legatura.Cand am avut si eu 13-16 ani si pe mine ma dureau sanii inainte de mentruatie.asta era ca un semn ca imi vinelaughing asa stiamlaughing dar se intampla asa pentru ca se dezvolta(cresc).

Sper ca te-am ajutat :*

Distractie placuta in tabarawinking

| kindness a răspuns:

Stai in apa calda, iti va veni mai repede; insa cand iti vine, nu te spala cu apa feirbinte, iti va curge si mai rau!

| dany3la a răspuns:

Daca ai 14 ani esti numai la inceput, trebuie sa astepti sa ti se regleze menstruatia. Poate ca o sa-ti vina si no sa fie doar pentru vreo 2-3 zile.Stai linistita!

| 37celsius a răspuns:

Mda, eu am fost la un strand in Ungaria unde avea apa calda si am stat in ea toata ziua. Mi-a venit cu vreo sapătamana mai repede decat trebuia. PS: la multe persoane nu se regleaza ciclul )de obicei trebuie sa iie aticonceptionale pentru a se regla) si da, te dor sani cand trebuie sa iti vina stopu. Pe mine cel putin da

| Nousername explică:

Faza cu apa calda, merge? A incercat careva?

| aNNoNNiMa a răspuns:

Si cat dureaza tabara?
Stii.la farmacie din cate am auzit si eu sunt niste pastile; cred; pe care le poti lua pentru intraziere.si asa o mai poti intatarzia.

| Ralucaa_8131 a răspuns:

Sunt in aceeasi situatie cu tinee straight face.

| ramonikame a răspuns:

La varsta ta menstruatia este neregulata, asadar acesta ete motivul pentru care iti intarzie. e posibil sa-ti vina zilele astea. de la baia in piscina ar trebui sa-ti vina mai devreme si nu sa-ti intarzie(cel putin asa mi se intampla mie). din cate stiu eu exista in farmacie niste parile de la care nu-ti mai vine sau iti intarzie, dar nu-ti recomand pentru ca iti da tot organismul peste cap. am avut o prietena care a luat inainte sa plece la mare si a avut probleme cateva luni. cel mai bine pentru organism e sa astepti fara sa intervii. poate se rezolva saptamana asta. distractie placuta!

| ioana_6604 a răspuns:

Buna,
Eu mananc cate o ciocolata daca vreau sa imi vina.La mine merge sper sa tina si la tine.Incearca!
SUCCES!
Si distractie placuta!
Pupici *:*:*:*