| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare speciala pentru scolaritongue

Va doriti sa se inghetze anul? Credeti ca este bine venita aceasta greva, la o luna si jumate pana la terminarea anului scolar?

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Nu trebuie sa te ingrijorezi, nu o sa se ajunga la inghetarea anului scolar si la repetarea lui, pentru ca acest lucru ne-ar crea multe probleme legate de bugetul invatamantului, precum si o imagine foarte proasta in U. E.
Speram ca maine se vor gasi unele solutii care vor permite continuarea anului de invatamant, iar daca totusi greva se va declansa, se vor gasi solutii la nivel national pentru ca repatarea anului este pagubitoare, pentru elevi, chiar si pentru profesori (imaginea lor in fata celorlalte profesii, precum si in UniuneaEuropeana), dar mai ales pentru buget si desigur ca problema banilor, pentru a se repeta la nivelul tarii un an de studii va trage foarte mult in "balanta" deciziilor ce se vor lua de guvernanti.

7 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu sunt cls a 8 si sincera sa fiu nu imi doresc acest lucru pentru ca este mult mai bine sa facem acum scoala decat sa repetam clasahappySper ca profesorii sa nu mai intre in greva! sad

| elena a răspuns:

Nu dragi scolari nu va doriti acest lucru, veti intarzia in viata cu un an, problemele se vor rezolva veti vedea.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu, mai aveti putin si terminati anul scolar, de ce sa o luati de la capat...

| JustMeFlory a răspuns:

Nu vreau greva si nici nu vreau sa inghete anul! vreau sa termin anul scolar cu bine...pna mea, mai este o luna si cv!

| Andreea_8014 a răspuns:

Nuuuuu, normal dupa ce se termina cu greva cine va avea de recuperat? Si daca ingheata anul mai trebuie sa repetam clasa.crying nu vreau greva si nici sa inghetze anul...
Si profesorii astia fac si meditatie cu copiii si castiga si de-acolo ceva bani vor greva? Chiar in zilele cu subiect unic.crying

| baba a răspuns:

Sunt clasa a 12-a şi nu ştiu dacă îmi doresc. DA, aş vrea. La facultate nu mă voi mai putea gândi la toate glumele cretine pe care le-aş putea face profului. Şi îmi va fi foarte dor de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu