| Jean_2915 a întrebat:

Întrucât unele droguri pot face ca o persoană să se simtă bine, sunt ele cu adevărat dăunătoare? Este folosirea marijuanei mai dăunătoare decât consumarea băuturilor alcoolice? De ce a creat Dumnezeu plantele din care se extrag drogurile dacă folosirea lor este nepotrivită? Ce puteţi face dacă aţi încercat să renunţaţi la fumat sau la droguri, dar nu aţi reuşit?

1 răspuns:
| Ramonaaaa a răspuns:

Starea de bine pe care o creaza drogurile este doar o iluzie.Da sunt daunatoare! Fiecare lucru isi are un rost pe acest pamant. Drogurile au fost create, poate, pentru ca oamenii inconstienti sa isi dea seama de cat de valoroasa este viata si cat trebuie ea pretuita. Uite`te la documentarul asta.Eu l`am urmarit la scoala si,desi, mi se parea plictisitor la inceput, am fost foarte socata de el.
http://video.google.com/videoplay?docid=-673418929664432474#