| Andrei101010 a întrebat:

Iti poate cadea parul(alopecie)daca ai ovare polichistice? Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

DA. Poate exista o legatura de natura hormonala din cauza functionarii incorecte a glandelor endocrine.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, din cauza dereglarilor hormonale poti sa ai ovare polichistice si chiar sa-ti cada parul.
Totusi, aceste dereglari hormonale sunt induse de hrana pe care o manaci, probabil lipseste ceva din alimentatia ta de mulat vreme, care in timp a dus la aceste dereglari endocrine.