| dragalasica a întrebat:

Iti poti schimba personalitatea?

Răspuns Câştigător
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

O poţi modela. Oricum fiecare experienţă prin care treci te schimbă, iar personalitatea ţi-o formezi în funcţie de evenimentele prin care treci.

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Avand o experienta dura in viata e posibil sa ti-o schimbi, sa devii practic alt om, nerecunoscandu-te la un moment dat nici proprii parinti.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mulţumesc!

| ViVi a răspuns:

Nu prea cred dar eu mi-o schimb
uneori chiar incerc sa nu fiu eu pentru altii ca sa ma aprecieze
dar m-am gandit de ce sa iti schimbi personalitatea pentru altii ca sa fii ca ei trebuie sa fii unic happy

| St!L a răspuns:

Nu! Iti poti schimba comportamentul!

| AneZniP a răspuns:

Posibil dar tu trebuie sa stii cum esti ca sa o schimbi ca?laughinghappy

| amc a răspuns:

Da

| zumba zumba a răspuns:

Eu mi-am schimbat mentalitatea mult in anii ce au trecut am pierdut multi prieteni si apropiati de la o varsta frageda. dar asta m-a facut sa stiu sa traiesc fiecare clipa la maxim.

| Ianna33 a răspuns:

Nu. Caracterul da, il poti modela.

| di@n@ a răspuns:

Lupul isi schimba parul, dar naravul, ba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil...Depinde insa de pers fiecaruia in parte.Parerea mea ar fi ca trebuie sa fii tu insati sa nu te lasi influientata de nimeni si nimic.In ziua de azi daca te lasi sub influienta altora, ai mult de suferit, daca esti un suflet sensibil.

| bianca17_5869 a răspuns:

Daca nu ai o personalitate puternica si esti usor de influentat, atunci oamenii din jur vor sa te schimbe si la un moment dat ajungi sa crezi ca esti ceea ce vor ei, dar nu esti decat o marioneta legata cu sfoara de maini si de picioare, iar miscarile iti sunt coordonate de aceste persoane si daca nu esti atent iti pot schimba chiar si gandurile, conceptiile si implicit personalitatea.