| DonGiovanni a întrebat:

K stiti despre zodia leului ziceti-mi si mie ceva

Răspuns Câştigător
| MissD a răspuns:

Cei mai buni lideri sunt de cele mai multe ori nativi ai zodiei Leului. Sunt foarte buni organizatori si administratori. Au o popularitate ridicata si au tendinta de a se impune in grupurile din care fac parte sau in care se integreaza. Trasatura pozitiva definitorie a acestei zodii este generozitatea. Leilor le place sa ofere cadouri si sa ii bucure pe cei apropiati. Sunt adeptii principiului "cel mai frumos cadou, e sa poti darui", se simt impliniti si fericiti cand reusesc sa aduca un strop de fericire in sufletul celorlalti. Altruisti desavarsiti, Leii sunt, de asemenea, foarte ospitalieri. Au multa energie atunci cand se concentreaza pentru indeplinirea unui obiectiv. De cele mai multe ori obtin ceea ce isi doresc. Au o minte rapida si iau decizii importante si corecte la momentul potrivit. Confidentialitatea este un alt atu important al acestor nativi. Poti avea incredere intr-un Leu precum in prorpria persoana. Ii respecta pe cei din jur si da dovada de o sinceritate iesita din comun.

SI eu sut leu.

10 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Foarte orgiliosiwinking
ia aminte de la minewinking
xoxo, mary peace sign

| carminaburana43 a răspuns:

Sunt oameni puternici intotdeauna isi ating telul urmarit. Dar au si o inima frumoasa si nobila.In rest ca primul raspuns.

| JackieSue a răspuns:

Da... buna intrebare, vreau si eu sa stiu ce crede lumea despre mine laughing->si despre tine(daca esti leubig grin)

| ViVi a răspuns:

Si eu sunt leulove struck

| ing. a răspuns:

Caracteristici generale ale zodiei Leu

Barbatul: este imaginea vie a virilitatii: sanatos si robust, are aproape intotdeauna un fizic atletic. Este in general vanitos, se considera ca un supraom; are un aspect care intimideaza, dar uneori este destul de badaran. Ostil casatoriei, datorita dragostei pentru libertate, prefera legaturi bazate pe o mare iubire si stima reciproca. Din momentul in care hotaraste sa se casatoreasca in fata legii, va fi un sot bun, care-si va iubi copiii si nu va abandona niciodata familia. Este foarte grijuliu cu persoana sa, imbracandu-se cu multa eleganta; curatenia este pentru el o necesitate absoluta, aproape un viciu. Adora toate fatetele vietii, ca dragostea, distractiile, munca etc. Defectele sale sunt vanitatea, trufia si aroganta excesiva.

Femeia: inainte de toate este o fiinta orgolioasa, care are o inalta parere despre sine si valoarea sa personala, judecata ce nu sufera contrazicere. Nu se indoieste niciodata de sine, ceea ce face este intotdeauna drept, dupa opinia sa; nu se gandeste ca s-ar putea insela, nici ca ar putea esua in existenta sa. Are, in fiecare clipa, moralul celor obisnuiti sa invinga.Pentru nativa din Leu, orgoliul si prestigiul constituie fundamentul vietii sentimentale, ca si al caracterului. Orgoliul triumfa peste natura pasionata, o modereaza si o face sa respinga aventurile amoroase usoare.Natura sa care ignora compromisurile cere o mare iubire, deplina si perfecta, iar cand a gasit-o, devine fiinta cea mai blanda si cea mai amabila care poate exista.

Sanatatea: sanatatea Leului este esential legata de echilibrul sau psihic. Cu toata constitutia robusta, poate fi victima unor cresteri de febra, a durerilor dorsale si lombare. Punctul slab este inima, datorita vietii prea intense.

Caracter: Leul este unul dintre semnele cele mai caracteristice din zodiac. Trebuie sa evitam sa ne suparam din cauza nevoii sale constante de a fi in centrul atentiei si sa-l tratam cu respect, fara a manifesta deceptia fata de mania sa morbida, caci generozitatea, inima buna si simpatia contribuie notabil la atenuarea defectelor sale: devine frecvent un prieten pretios. A viza succesul este pentru el aproape o necesitate fiziologica, scopul existentei sale; nu poate sa se cantoneze intr-o viata banala si monotona si trebuie intotdeauna sa se consacre unui lucru exceptional care sa-l duca la reusita.

| Gabry a răspuns:

Din cate am vazut la vara mea, zodia leu este putin cam materialista si se supara atunci cand nu primesc ceea ce-si doresc.

| ZapaciLaa a răspuns:

Si eu sunt leu

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Http://www.zodii.ro/zodiac/horoscop|caracteristici? zodie=leu&cref=fbd7939d674997cdb4692d34de8633c4

| naya a răspuns:

Mandri.

| vicky_6519 a răspuns:

Avem o putere de atrece peste multe regrete si dezamagiri (ma refer la NOI leii)dar nu suntem cel mai puternic caracter din zodiac din pacate ne depasesc "scorpionii" fiind pe locul 1