| AnemonaP a întrebat:

Kangoo Jumps slabeste sau lucreaza musculatura?

Răspuns Câştigător
| eudoareuu a răspuns:

Ce e special la acest sport este faptul ca şi exerciţiile destinate tonifierii musculare sunt amplificate pentru ca o pereche de ghete cântăreşte în jur de trei kilograme. Astfel, revenind la structura antrenamentului, după ce partea cardio ajunge să topească peste 700 de calorii în 30 de minute, musculatura este tonifiată cu ajutorul încălţărilor minune şi la sol.

Exerciţiile cu ghetele kangoo jumps sunt menite şi să vă definească atât abdomenul superior dar şi cel inferior şi lateral. Un aspect important asupra căruia vreau să insist este săritura pe ghetele kangoo jumps. Este principala mişcare prin care grupele musculare primesc impulsuri şi se ard grăsimile.

Antrenamentul pentru braţe este completat de greutăţi, nu mai mari de 1 kilogram. Interesant este că atunci când ne axăm pe această grupă dacă stăm în picioare şi folosim kangoo jumps, lucrăm şi restul grupelor pentru că forma de semicerc a ghetelor ne oblige să stăm în echilibru, obligându-ne să ne încordăm picioarele, abdomenul şi fesierii.

Citeste mai multe aici: http://www.csid.ro/......-12211387/

Pa, pa!