| questt a întrebat:

La ce ajuta after shave-ul dupa ce te barbieresti?

8 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sa-ti calmeze pielea dupa ras si sa nu faci bubite la baza firului de par.

| madalicious a răspuns:

Pentru un plus de prospetime si pentru o piele a zonei barbierite mai fina, dar si pentru a nu te irita in aceea zona si pentru a impiedica eventualele infectii de la sangerari. Asa am inteles eu.

| HBK a răspuns:

Majoritatea acestor lotiuni contin alcool, care este cel mai rau ingredient cu care ne putem ingriji tenul dupa ce ne-am barbierit cu o lama ascutita. Alcoolul nu are nici un beneficiu pentru tenul nostru.Calmeaza pielea, dar apar si reactiile adverse.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

After shave-ul împiedică pielea să se irite şi nu lasă eventualele sângerări să se infecteze. happy

| NoNameToday a răspuns:

Sa nu te iriti cred.

| Just kidding a răspuns:

Sa ai pielea fina si catifelata la atingere

| ChristianAthletikتايلور a răspuns:

Ce intrebare stupida
Calmeaza pielea nu te mai ustura

| gabitza_6878 a răspuns:

Pai ca sa nu faci iritatie