| justanswermyquestionpls a întrebat:

La ce cămin din cadrul Universității Alexandru Ioan Cuza din Iași îmi recomandați să mă cazez? Există și cămine mixte, dacă da care sunt? Ar fi mai bine la gaudeamus sau akademous decat celelalte?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista camine mixte, pentru ca nu risca nimeni sa aiba probleme de natura sexuala (harasare, violare samd) in camine, de aceea sunt intotdeauna separate: de fete, de baieti si de familisti (numai pentru cei casatoriti legal).

| DanielALuBermundo a răspuns:

Iti recomand c-urile din Targusor Copou. Cam toate c-urile de acoolo sunt ok, au baie in camera. Si da, sunt si mixte, si fete si baieti in acelasi camin. E o atmosfera ok, lumea e linistita.