| mariaantonia32biz a întrebat:

La ce vârstă le vin fetelor ciclul? Apropo în fiecare zi am pete galbene pe chilot și acum câteva zile o pată roșie

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ciclul menstrual vine in functie de mama fetitei, ca pe mama ei o mosteneste si ii va veni fetitei, exact la varsta la care i-a venit mamei ei.
In orice caz, ciclul menstrual poate veni oricand, incepand cu 12 sau chiar 17 ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiecare orgasnism se comporta altfel, fie la 11 ani fie la 14 ani

| MMELANIA9 a răspuns:

Teoria nu este întotdeauna adevarata. De exemplu, mie mi-a venit la 10 ani( neîmpliniti). E ceva ce oricum va veni cândva, deci nu trebuie sa te gândești prea mult la asta, nu ajuta cu nimic.