| anonim_4396 a întrebat:

Buna fetelor! Azi am vazut pe chilot ca am o pata maro inchis iar mie inca nu mi sa inceput ciclul, credeti ca e de la ciclu? Daca da in cat timp mi se va incepe ciclul?

Răspuns Câştigător
| Addaa1998 a răspuns:

Va veni saptamana asta.
Asa am patit si eu,inainte trebuie sa ai si niste pofte de dulce,asa nebunesti,apar acnee,te simti mai imolesita,ai o stare foarte fara chef,desigur pete pe chilot,inchise/deschise galbene maronii,apoi te trezesti cu sange, dar eu zic sa te pregatesti de pe acum! Puneti obsorbant in cazut in care iti vine in noaptea aceata sau maine. Oricat de incomod ar fi, te vei obisnui cu timpul, dar sa te gandesti ca e sanatos, elimini sangele rau.In ziua in care iti vine, trebuie sa numeri dupa 28 de zile, iti va reveni, mai repede sau mai tarziu! Nu e nici o problema! Fa-ti un calendar al mentruatiei si noteaza-ti acolo despre menstruatia ta!
Iti spun din experienta, de o luna mi-a venit si mie, am 14 ani! Tu cati ani ai?

| KiraKi17 a răspuns (pentru Addaa1998):

Eu am avut o pata acum 3 luni si tot nu mi-a venit
PS:am facut 12 ani

7 răspunsuri:
| mihaelutzamy a răspuns:

Iti va veni saptamana asta.pata e pentru a te anunta

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Da,este de la ciclu. O sa-ti vina, intr-o zi, doua.

| Addaa1998 a răspuns:

Daca,mai ai probleme, poti apela la mine! Ma descurc.Am invatat multe despre ciclu.
Sau poti sa iti faci cont pe noifetele.ro! Este site-ul fetelor! Pune intrebari despre tine, in cazul personal al fetelor.Iti raspund profesionistii.

| raducuu a răspuns:

Daca e pata maro si e mai spre spate cred ca e din cauza ca nu te-ai sters bine cand ai facut treaba marebig grin sau sange uscat(e ceva normal_)

| Céline7 a răspuns (pentru raducuu):

Nu e deloc spre spate din contra e mai in fata

| Hakusho a răspuns:

Sincer,nu stiu daca ai ciclu sau nu, insa daca ai, ar trebui sa-ti vina maine sau poimaine. Oricum, e de recomandat sa porti vata, nu tampoane.