| OwNaG3 a întrebat:

La examenul de limba romana trebuie sa facem contestatie pentru a primi in cazul propozitiei predicative?

5 răspunsuri:
| Lovξ a răspuns:

da. si terbuie sa completezi cu parintele acest model de contestatie:X

Catre,

COMISIA DE SOLUTIONARE A CONTESTATIILOR LA EXAMENUL DE ADMITERE LA LB. ROMANA
Sesiunea : Iunie 2012

Stimate domnule Presedinte,

Prin prezenta, subsemnatul ___, domiciliat in ____, posesor al ____, eliberat de Politia ____, candidat cu nr de legitimatie de concurs _____, in urma luarii la cunostinta a rezultatatului evaluarii efectuate in urma examenului pentru atribuirea calitatii de ____ sesiunea ____, in conformitate cu art ___ din ___ privind aprobarea Regulamentului pentru organizarea examenului de admitere, depun prezenta
CONTESTATIE

impotriva rezultatului obtinut la examenul pentru atribuirea calitatii de ___, solicitandu-va ca prin decizia de solutionare a prezentei contestatii sa admiteti in totalitate contestatia formulata de subsemnat si pe cale de consecinta, sa dispuneti reevaluarea raspunsurilor si modificarea punctajului acordat in sensul promovarii examenului, pentru urmatoarele
MOTIVE.

Urmare a examinarii raspunsurilor subsemnatului la ___, comisia de examinare mi-a acordat un punctaj de __, rezultat pe care il consider necorespunzator fata de continutul raspunsurilor la cele ____ de intrebari, continut conform cu prevederile actelor normative indicat in bibliografie, dupa cum voi arata in continuare.
_____

( IMORTANT ESTE MODUL CUM SE ARGUMENTEAZA)

De aceea, avand in vedere cele de mai sus, solicit pe aceasta cale sa admiteti in totalitate contestatia formulata de subsemnat si pe cale de consecinta, sa dispuneti reevaluarea raspunsurilor si modificarea punctajului acordat in sensul promovarii examenului
In drept, imi intemeiez prezenta contestatie pe dispozitiile _____

| AndreeaBz a răspuns:

Nu, se puncteaza si daca ai raspuns ca e predicativahappy

| EFE21 a răspuns:

Nu. S-au recorectat si ti-a pus 0.6 FUNDITA?

| Andreea0078 a răspuns:

Nu