| best1people a întrebat:

La facultate...e mai bine la un apartament, casa sau la camin?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Sincer, cea mai buna metoda ar fi la o garsoniera. La camin este prea multa galagie si sunt multe persoane iar atunci cand vrei sa inveti, poate nu poti!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

La apartament e mai bine

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Pai,s-o luam pe rand:
La camin sunt mai multe fete/baieti in camera, si nu cred ca ti-ar placea.Fiecare are nevoie de intimitate.
La casa...e cam greu de gasit chirie.S-ar putea sa fie mai multi in casa.Nu mi-ar placea sa stau cu niste straini.thinking
Ramane apartamentul, care e destul de ok.Dar probabil scump, asa ca aleg garsoniera. Unde sunt singura, si nu ma deramjeaza nimeni.happy

| d2i2n2 a răspuns:

La apartament e mai bine deoarece stai singura si poti face ce vrei happy

| casandra12345 a răspuns:

La camin nu poti avea liniste cand vrei sa inveti. Depinde la ce facultate esti, ai nevoie de spatiu pentru planse/proiecte etc. Poti inchiria o camera, o garsoniera sau un apartament cu mai multi colegi sau prieteni. Compara variantele pe http://www.gimo.ro/ Ai o multime de oferete, indiferent de orasul in care esti. Are o functie complexa de cautare, in functie de zona, buget, nr camere, tip proprietar, etc. Cand vine vorba de examene si cariere, nu trebuie sa tii cont doar unde e distractia mai mare, ci unde ai conditiile sa stai decent si sa inveti in sesiune fara sa fii deranjat, altfel o sa plangi cand vin restantele, mi ales daca le platesti. Succes!