| Racu_Mihai_1999 a întrebat:

La inceputul Primului Razboi Mondial in uniforma militara a Marii Britanii era palarie din materie de culoare cafenie.Casca de protectie din metal inca nu era introdusa.Peste cateva Lupte Comandantii erau nemultumiti de multiple traume la cap.Sa decis sa shimbe palaria pe casca de metal.Dar pete un timp generlii sau uimit de acea ca numarul soldatilor raniti la cap sa marit cu toate ca imentitatea luptelor era aceeasi.
INTREBAREA!
Din ce cauza numarul soldatilor cu rani la cap sa marit cand au schimbat palaria pe casca de metal?!

Va rog ajutati-ma! Nimeni dintre toti Profesorii si parinii mei nu au putut raspunde la aceasta intrebare.

1 răspuns:
| Moianu_Geo_1994 a răspuns:

De la dracu și deambițios, mai spune ceva!