| anonim_4396 a întrebat:

La liceu de ce invatatura (notele si rezultate la concursuri) sunt motive de invidie?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce bine ar fi sa fie asa cum zici tu, dar din pacate hainele de firma si telefoanele starnesc acum invidie, nu notele bune

| neutrino a răspuns:

Asa a fost, este si va fi mereu: cei mici sunt invidiosi ca nu sunt si ei mari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii care considera notele motive de invidie, dau dovada de un caracter inferior. Conteaza ce iti ramane in minte, informatia pe care o acumulezi, nu notele pe care le iei. Unii oameni, sunt invidiosi, dar nu ajung nicaieri cu invidia.