| anonim_4396 a întrebat:

La noapte plec la manastirea Prislop. Cu ce ma pot imbraca? Am auzit ca imi trebuie fusta lunga, eu am una lunga pana la glezne da' e rosie de la un spectacol si mai am una da' e verde cu alb e un pic mai lunga de genunchi. Pe care o pot lua?

Răspuns Câştigător
| zAmb3T a răspuns:

Nu conteaza culoarea... poti sa iti iei o fusta de orice culoare dar nu mai sus de genunchi si sa ai pe cap o esarfa!

3 răspunsuri:
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Nu le am eu cu biserica, dar profesoara mea de religie mi-a zis ca nu e bine/frumos sa te imbraci in rosu cand te duci la biserica/manastire, asa ca iti recomand sa o iei pe cea verde.

| AlynaC a răspuns:

Mai nu cred ca trebuie neaparat sa-ti iei o rochie lunga pana la glezne.Chestia importanta e sa nu-ti iei vreo fusta mini, pantaloni foarte scurti sau ceva transparent. Oricum, daca vrei sa fii sigura eu zic sa iei rochia pana la glezne chiar daca e rosie.Nu vad ce importanta ar avea culoarea daca nu mergi la o inmormantare unde e clar ca trebuie sa vii imbracata in negru sau daca nu cu o culoare inchisa.

| CocoMexii a răspuns:

Nu trebuie sa poti neaparat fusta sau fusta lunga... trebuie sa fi imbracata decent happy dar daca tot vrei fusta o poti lua pe cea verde happy