| Izzﻵ a întrebat:

La poezia Padurea - Alexandru Macedonski, ce sentimente ale poetul fata de padure? { scuze categoria } happy dau fundita :*

Răspuns Câştigător
| Mihaela88 a răspuns:

Mă gândesc eventual la o oarecare admirație a eului liric atât față de mulțimea sentimentelor și trăirilor pe care pădurea le deține sau le impune/insuflă/inspiră, cât și față de complexitatea elementelor ce o alcătuiesc și care au diferite semnificații. Poate e vorba chiar de o venerare a pădurii sau a naturii.

1 răspuns:
| dumitruanca17 a răspuns:

Admiratie si iubire fata de natura.