| TheTimeKiller a întrebat:

La stiintele naturii se da teza la 2 dintre fizica, chimie si biologie, nu? Bac in a 12-a se da tot la 2 din aceste materii(+ competente digitale, romana, mate si engleza/franceza) sau doar la una din ele? In clasele 10, 11, 12 se mai adauga materii de teza?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, le 2 dintre cele 3 trebuie sa dai teza. Bacalaureatul il dai la romana, mate si de ales intre fizica, chimie si biologie. In a 11-a si a-12-a vei da aceleasi teze ca si-n a 9-a adica la romana, mate si 2 materii dintre fizica, chimie, biologie.
Bafta cu scoala.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Tezele le dai obligatoriu la mate, romana si la alegere 2 dintre bio, chimie si fizica.La bac este acelasi lucru numai ca o sa alegi doar 1 materie dintre bio, chimie si fizica.Iar engleza/franceza si competentele digitale nu sunt probe eliminatorii, deci nu e nicio problema daca nu o sa te descurci la ele.