| Sharlyzz a întrebat:

La testul predictiv la geografie [sunt cls a 7a]cam ce ar trebui sa invat? Spuneti ce vi se pare voua cel mai important... Dar la engleza?

Răspuns Câştigător
| Amphetamine a răspuns:

Pai...din cate imi amintesc eu, la geografie mi-a dat o harta,,muta" si trebuia sa recunosc tarile si capitalele. suprafata eurpoei, limitele, exemple de munti,podisuri,campii, fluvii, etc.
la engleza in schimb testul a fost in mare parte din gramatica adica timpurile verbale.
sper ca te-am ajutat.