| XxDragonuLxX a întrebat:

La un lg gt505 imi puteti da si mie mai multe detalii despre GPS va rog
Trevuie sa fiu conectat la internet sa mearga?
Are si harta Romaniei?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Nu-ti trebuie conexiune la internet! doar de -aia e GPS (satelite)
si aici ai detalii:
1. Copiezi continutul arhivei pe card
2. Vei avea pe card folderul others cu subfolderele pf si We Travel
3. Mergi in MyStuff, alegi cardul (al treilea TAB)
4. Click pe others
5. Click pe pf
6. Click pe rc31fullscreen sau rc31 (sau rc30) pentru varianta normala.
7. Click pe Meniu (stanga sus)
8. Click pe Copy
9. Click pe butonul Select All (dreapta jos)
10. Click pe butonul Copy
11. Click pe phone (daca nu e selectat deja)
12. Click pe folderul others (daca nu ai folderul others, iesi, mergi in MyStuff ->Phone ->meniu stanga sus ->create new folder->il numesti others->iesi si reiei tutorialul de la pasul 3)
13. Click pe patratelul din dreptul folderului others
14. Daca cere confirmare de overwrite click pe Yes to all
15. Acum iesi de tot din My Stuff si mergi in Meniu -> Settings -> Phone Settings -> Memory Manager -> Primary Storage Setting -> Click pe Handset Memory
16. Mergi inapoi in MyStuff si alegi Phone (al doilea TAB), others si click pe WeTravel. jad
17. La ecranul "Do you wish to download…." Apesi YES
18. Alegi folderul Applications -> OK
19. Astepti sa se instaleze si alesi Launch -> OK
20. Search root? -> YES
21. Read user data access -> Always allow (Daca nu aveti in lista always allow ati facut ceva gresit, probabil la pasul 15)
22. Write muser data access -> Always allow
23. Use as root: Card\others\We Travel -> Options ->Yes
24. Language si Menu lasi neschimbate sau Menu poti alege MenuOrange si apesi OK
25. Enter City Name -> (orasul in care stai) -> OK
26. Selectezi ( din lista orasul tau)
27. Street -> (strada unde stai) -> Options ->OK
28. Selectezi (strada unde stai din lista si ar trebui sa vezi acum harta
29. Menu -> Settings -> GPS -> alegi Internal GPS
30. Location -> Always allow
31. Iesi afara si astepti cateva min sa se conecteze la sateliti

Recomand:
Menu -> Settings -> Advanced -> Screen Details -> Skin: ttSkin, New Gui si Supports Overlay bifate iar Dynamic Backlight debifat
BIFEAZA TOUCH SCREEN!
Menu -> Settings -> Screen -> Rotate On si Full screen
Inchide si deschide aplicatia
sper ca iti este de folos si DA ai si Romania acolo! SUCCES!