| patriciatimeea a întrebat:

La UTCN, la facultatea de automatica si calculatoare se face multa informatica - programare? Daca da..cat de multa in comparatie cu matematica?

As dori sa stiu daca este o alta facultate din Cluj unde se face matematica in proportie mai mare decat info? daca da, care?

si o facultate de medicina unde se intra doar pe baza biologiei? (nu si a chimiei ).

Multumesc anticipat! Fundawinking

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

La UTCN se face cea mai multa matematica, desigur. In primii doi ani e mai multa matematica decat informatica, dupa care se pune mai mult accent pe informatica.
La facultatea din Targu Mures de medicina si farmacie se da admitere doar din chimie sau biologie, la alegere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La facultatea de automatica si calculatoare se face matematica serioasa in primul an, apoi accentul se pune pe programare desi vor mai si unele obiecte legate de matematica