| marialungu a întrebat:

Laptupul meu e foarte murdar, l-am lasat in grija cuiva si acum nu stiu ce sa fac, cum sa curat ecranul, stiu ca nu e bine sa il uzi dar nu stiu daca se duce doar cu o carpa uscata. ma puteti ajuta multumesc

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ecranul ->il stergi cu solutie de sters geamuri. O pulverizezi pe un servetel si apoi stergi ecranul. Apoi la final folosesti un servetel curat si uscat s-au o carpa moale din bumbac.
Tastatura o stergi cu o pensula s-au spray cu aer comprimat.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In magazinele de specialitate exista doua solutii bune: cea normala pentru ecrane sau cea pentru ochelari. Poti folosi linistit (llaptopul inchis) solutie de vase pe o carpa staorsa bine apoi cu o carpa umezita si stoarsa bine stergi soutia. Ulterior poti sa cureti cu servetele pentru ochelari.

| CapacDeBere a răspuns:

Pai eu de obicei imi curat laptopul cu o laveta dar atentie foarte usor umeda cu apa si nu se va intampla nimichappy evident laptopul sa nu fie in functiune. Si dupa il usuc evident cu o laveta uscatahappy
kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Loredana kiss! Nu este bine sa il uzi. Poti cumpara o solutie speciala pentru asa ceva.O poti cumpara de la diverse hipermarket-uri. Bafta! Te pupkiss

| TheKataGirl a răspuns:

Exista servetele umede speciale pentru electronice. Ele nu afecteaza cu nimic laptopul. Le gasesti la magazinele de electronice. Sau chiar si cele de ochelari sunt bune! Sper ca te-am ajutat! Funda?