| anonim_4396 a întrebat:

Liceul international de mate-info Bucuresti.Am inteles ca e liceu bun, pregatire etc. etc... dar cum e viata de liceu in ICHB?

2 răspunsuri:
| Diana498 a răspuns:

Foarte stresanta! Orele sunt in general foarte grele; se fac pregatiri suplimentare pentru olimpiade; ore in plus pentru examenele nationale... numai ca daca urmezi acest liceu cu siguranta o sa treci de BAC foarte usor! Poti sa te uiti si pe web site-ul liceului:
http://www.ichb.ro/
Sper ca ti-am fost de ajutor! Fundita?

| Darcos a răspuns:

Diana=Daca esti lenesa si nu inveti
Raspunsul meu=Profesorii sunt buni(Majoritatea, exista si mici exceptii); La ICHB trebuie sa fi prietenos si "CU TALENT"; Sa nu fi soarece de biblioteca!; Nimeni de acolo nu este soarece de biblioteca...