| anonim_4396 a întrebat:

Luni este evaluarea nationala la romana. Stiti daca trebuie sa invat si comentarii la operele studiate si la care opere? Multumesc happy Fundita! happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu te întrebi cu o zi înainte de evaluare ce ai de învățat? Un an de zile nu ai avut timp să te documentezi și să ai toată materia pusă la punct?
Trebuie să știi tot pentru a arăta că ești o elevă/un elev pregătit!
Succes!
Pa, pa.

| Sun life a răspuns:

Nu cred ca trebuie invatate.Cred ca ne da un text la prima vedere si noi sal comentam. Trebuie doar sa stii definitile speciilor literare si a romannului sau ce ne pica.Iti doresc mult succes!happy

| loock a răspuns:

Hey,buna am inteles de la prof. de romana ca s-ar putea sa avem comentarii de la opere studiate pe V-VIII...pai s-ar putea la dl goe, sau nu stiu poate la o scrisoare pierduta de i.L. cragiale.probabil

| biby_3659 a răspuns:

Nu neaparat toate operele studiate.
Trebuie sa stii ff bine caracteristicile fiecarui gen literar poate ne da sa spunem ca opera ****** apartine genului ***** in multe variante cam asa e.
Si eu am luni evaluarea nationala :-ss iti urez mult noroc sa iei o nota marekiss[[9, 99]]xD

| mesteru525 a răspuns:

Nu,cred ca se da text la prima vedere