| Alessandraaaa a întrebat:

M-am certat cu o prietena...care a adus-o pe maikasa la mine sa imi faca scandal ca de ce m-am certat cu fata ei sillyin fine nu vreau sa va plictisesc cu chestii din astea... vreau si eu niste statusuri de prietenie falsa dar in acelasi timp sa fie si mai de fite nu stiu cum sa zic ea are "M-am nascut sa fac fite nu sa le suport pe ale altoralaughing"rolling on the floor

cele mai frumoase statusuri primesc fundita:X

Răspuns Câştigător
| Eu.si.atat a răspuns:

O prietenie adevarata inseamna o prietenie in care cele doua persoanele sa aiba incredere una in cealalta... daca una dintre ele se indoieste de cealalta inseamna ca acea prietenie este una falsa

O prietenie falsa duce la durere nesfarsita, asa ca prietenii trebuie alesi cu multa chibzuintza.

Prietenul adevărat, este acela ce-ți întinde mina, nu pentru o zi ci pentru totdeauna, cu prietenie.

Adevarata prietenie este ca un trandafir. Nu ne dam seama de frumusetea sa pana cand nu se pierde.

Cand iti vine sa plangi, adu-ti aminte de clipele in care zambeai, cand simti ca viata n-are nici un rost gandeste-te la cei care mai au doar o zi de trait, cand simti ca vrei sa mori gandeste-te ca altii ar da orice sa traiasca, iubeste-ti viata si mai ales prietenii. E cel mai de pret lucru.

Cand te gandesti ca sunt multi prietenii. intr-o clipa dispar toti rar gasesti cate o prietenie adevarata.numai false si dup aia toti isi bat joc de tine. daca vi s-a intamplat ignoratiii pe totiii. uneori din cauza invidiei se pot destrama multe prieteniii.

Caut dar nu stiu ce, vreau sa vorbesc dar nu stiu cu cine, un cuvant magnific dar eu nu il stiu, o prietenie falsa ce o gasesti foarte des.

Ce trist e sa realizezi ca ceea ce simti tu pentru mine e doar prietenie cand eu pentru tine simt o iubire adevarata.

3 răspunsuri:
| girl95 a răspuns:

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fie mereu cu o treapta deasupra lor……winkingwinking:X:X

n viata trebuie sa fi sigur pe tine… sa nu ai incredere in nimeni… ca si cei mai buni prieteni s-ar putea sa te dezamageasca… gandeste`te si fi sigur pe puterile tale nu pe ale altora!

Stiti ce urasc eu cel mai mult in viata asta, prostia si stiti dc… pentru ca se raspandeste

Niciodata Plina De Mine…Intotdeauna Satula De Voi(Tine)

| girl95 a răspuns:

Poate nu sunt o prietena buna, dar sunt o dusmanca PERFECTA!

Ca tine gasesc mereu in Recycle Bin. Ca mine nici pe Google

| valentina_2867 a răspuns:

Esti doar o pata imbacsita in cuvantul prietenie.