| anuscha997 a întrebat:

M-am despartit de un baiat acum vreo doua saptamani. Din vina measad. Adica eram mai multi afara si ne-am hotarat sa stam in fata unui bloc.Toti s-au asezat pe scari, iar cand am ajuns eu nu mai era locstraight face. El era pleIcat si am insistat sa mi se faca loc.Insa nimeni nu s-a ridicat. Apoi unu din fosti... mi-a spus sa stau la el in bratestraight face. Asa ca m-am asezat.Stiu ca am facut ceva ce nu trebuia sa fac dar ma dureau picioarele ingrozitor. Apoi cand a venit prietenul meu am vazut ca era suparat. L-am intrebat ce are si mi-a spus ca il doare capu`. Dupa aceea nu am mai stat jos.Cand am plecat acasa el a venit cu mine ca de fiecare data. Urmatoare zi cand am iesit.Nu ma mai baga in seama.Toti imi spuneau ca sta cu o prietena de-a mea.Eu eram cu rolele si am mers pana acasa sa ii cumpar ceva mamei mele.Si cand m-m intors am preferat sa stau singura.Ascultam o melodie si am inceput sa plang pentru ca versurile din acea melodie se potriveau exact la ceea ce simteam eu in momentul acela. Dupa cateva minute a venit langa mine o prietena foarte buna care m-a luat in brate si a sotit incep:"Doamne, mai bine nu`i ziceam nimic". M-am prefacut ca nu am auzit`o. Dupa vreo 3 ore[si nu exagerez deloc]. El mi-a zis"Hai sa vorbim" si m-a luat de mana.Si si-a cerut scuze ca nu mi-a zis el si ca am auzit de la alti.Bun...Atunci nu mi-a pasat. Dar acum imi dau seama ca tin la el mult. Ce pot sa fac acum?crying Pls help me:*!

Răspuns Câştigător
| doinitza a răspuns:

Explica-i ce s-a intimplat, dar nu insista acum, lasa sa se linisteasca un pic apele, apoi invita-l intr-o cafenea si spune-i tot ce ai pe inima, dar fii serioasa si nu plinge in fata lui, arata-i ca ai intentii serioase si spune-i ca daca te asezi la cineva in brate nu inseamna ca ai ceva pentru el si la urma spune-i cam asa fraza " acum ti-am explicat tot si cind ai luat luat o decizie anuntama" fii si tu mai categorica cu el, mai rece fiindca asta o sa-l puna pe ginduri, dar daca o sa te asezi in genunchi in fata lui el o sa dea cu piciorul...

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, ia-ti pantofi mai comozi si nu te mai aseza in bratele altui baiat.
Exercitiu de imaginatie:cum te-ai simti daca l-ai vedea ca tine in brate o alta fata? Eu nu cred ca ti-ar conveni straight face indiferent de motive

Oricum, daca va iubiti, mi se pare prea lipsit de importanta evenimentul ca sa va despartiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca baiatul sa inteleaga exact asa cum ar trebui incearca sa il iei deoparte si sa spui exact cum ne'ai explicat noua.(pe mine ca baiat m'ai impresionat).si o discutie pe mess ar fi o rezolvare daca altfel nu se poatewinking.si o sa vezi rezultatul! te asigur ca daca te iubeste o sa te inteleaga! Numai binewinking

| sigmanet a răspuns:

Sa discuti cu el cat mai deschis, sa explici situatia...sa explice si el situatia...si daca va iubiti eu zic sa o luati de la inceputhappy

| nu conteaza_8511 a răspuns:

Imi pare rau ca suferi, dar cred ca nu i-a venit bine sa te vada in bratele altuia. Pune-te in locul lui. Daca va iubiti, o sa fie bine:* Pup

| DeeDee_1261 a răspuns:

Pai incearca sa vb cu el, Poate se rasgandeste si mai vrea sa fiti din nou impreuna.Ami dau seama ca suferi...Si eu in perioada asta sufar pentru un baiat si nu stiu ce sa fac.Deci te inteleg.Incearca sa vb cu el si poate te intelege

| DeeDee_1261 a răspuns:

Pai incearca sa vb cu el,Poate se rasgandeste si mai vrea sa fiti din nou impreuna..Ami dau seama ca suferi...Si eu in perioada asta sufar pentru un baiat si nu stiu ce sa fac..Deci te inteleg..Incearca sa vb cu el si poate te intelege

| Mitss a răspuns:

Doinitza are dreptate, trebuie sa fi categorica...sa iti spun ce m-i s-a intamplat mie... unui baiat ii placea de mine, am fost foarte rea si ma comportam super nasol cu el, insa cand am aflat ca e cu altcineva mi-am dat seama ca tineam la el si k faceam asa ca sa se tina el dupa mine...nu vreau sa va plictisesc cu povesti oh go on din contra vreau sa zic ca trebuie sa fie categorica[scuze k ma repet:d] si sa te gandesti ce vrei [nu uita sa intrebi si inima], sa vorbesti clar cu el care sunt intentile tale, insa nu acum m-ai gandeste-te si lasa-l si pe el poate isi da seama ca a gresit ca s-a despartit de tine si ca inca te iubeste si vrea sa mai fiti impreuna. Daca nu invita-l undeva si spune-i ceva de genu: " uite dupa ce am stat despartiti m-am gandit mult la ce s-a intamplat si imi pare rau, uite care a fost faza"." [ii spui ce s-a intamplat] eu as mai vrea sa fiu cu tine pentru ca am realizat ca intr-adevar pe tine te iubesc, si nu conteaza altcineva pentru me", lasa-l sa reflecteze un pic... poate cine stie reusesti:*...MULT SUCCES!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbesti cu el si sigur se rezolva... daca nu, nu te merita. pupic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am un raspuns... spune-i ca regreti si ca te apasa fiecare clipa fara el...intalnitiva undeva si poate va impacati!